תכירו, זה דוד בני

תכירו, זה דוד בני

ש.ק. אמא של דוד

בעבר, כשב

עלי ואני נשאלנו כמה ילדים יש לנו – לא ידענו כיצד לענות. למרבה הצער, במקרה שלנו, התשובה לא הייתה פשוטה. שנינו אנשים בריאים, הורים לשני ילדים בריאים, ולדוד – ילד בן שלוש שסובל מנכות קשה, גופנית ונפשית.

בתום היריון נורמלי לכאורה, נולד דוד עם הפרעה ניוונית, שניוונה גם אותנו – לא ידענו מה לעשות ולמי לפנות. לא ידענו איך לטפל בו, איך להתייחס אליו, איך לאהוב אותו… עד שעלה נכנס לחיינו.

עלה הוא הרבה מעבר למרכז שיקום, הוא בית – בית תומך, אכפתי וחם, בית יפה שמטרתו לספק איכות חיים לילדים בעלי נכות מורכבת. בבית הזה מתגוררים הילדים וזוכים בהשגחה רפואית וטיפול אוהב מטעם צוות העובדים המקצועי והמוכשר, 24 שעות ביממה!

דוד שלנו מקבל בעלה את הכלים והפעילויות הדרושים להתפתחותו וצמיחתו. נכון, יתכן שלעולם הוא לא ילך, ידבר או יאכל בכוחות עצמו, אך הפעילות בעלה מגרה את חושיו, מוחו ורגשותיו. הודות לעלה, דוד ביקר בים, בגן החיות ובבריכת השחייה. מדי יום הוא עובד בצבע וחמר, שומע מוסיקה, נחשף למראות, צלילים וחוויות שונות.

בתחילת דרכו בעלה, דוד היה כה ביישן עד שאיש לא הצליח לגעת בו או ליצור עמו קשר עין. חשבנו שהוא לא מסוגל לתקשר עם הסביבה. תהינו: איך אפשר להעניק לו ביטחון? איך להראות לו שאנו אוהבים אותו? אחרי מספר חודשים בעלה, דוד החל להרים את ראשו ולהביט היישר בפניהם של הפונים אליו. כיום הוא מחייך כל הזמן ונהנה מכך שמחבקים אותו. אחיו כבר אינם חוששים ממנו והם מצטרפים אלינו בביקורים ומשחקים איתו.

כאשר הבאנו את דוד לעלה, עלה העניק לנו את בננו במתנה. כששואלים אותי היום כמה ילדים יש לי, אני עונה ללא היסוס: שלושה! בעלה למדתי להיות אמא גאה בשלושת ילדיי היפים.