תוכנית תיקון עולם בפתיחת שנה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

תכנית ‘תיקון עולם’ בהובלת רשת מרכזי עלה פתחה את שנת הלימודים ביום הכנה לעובדי מרכזי עלה: מובילי סיורים, מורות, בנות שירות וצוות פרא רפואי.

יום ההכנה בהשתתפות כ-60 עובדי מרכזי עלה, נפתח בסיור בהובלת מדריכות ‘עמותת לטם’ בשכונת נחלת השבעה, גן העצמאות ומרכז העיר.  תחת הכותרת “מחוברים לחיים” זכו להסברים והמחשות בנושאי נגישות ואתגרים בהיסטוריה של ירושלים. הסיור שארך כשעה הסתיים בגן העצמאות, משם יצאו לכנס ב’מרכז מורשת בגין’. מנהלת תוכנית  ‘תיקון עולם’ בתאל קטורזה כהן הציגה לעובדי מרכז עלה את תכנית ‘תיקון עולם’ ופעילויות במסגרת התכנית השנתית, חלקם בהובלת העובדים.

בתאל קטורזה- מנהלת התוכנית תיקון עולם: “תכנית תיקון עולם היא תמצית רעיון ואמונה שמושרש ב- D.N.A של מרכזי עלה, בבני ברק, גדרה, ירושלים והכפר השיקומי ‘עלה נגב- נחלת ערן’. התוכנית היא אמצעי להעביר מסר שנותר ממלאכה קדושה שמיושמת במרכזי עלה כבר 30 שנה, בדיור, חינוך ורווחה של דיירי עלה.

מאוחר יותר זכו לארוחת צהריים חמה ומפנקת. וצפו בהצגה מרגשת וייחודית- “פרחים מיוחדים” סיפור על הקמת רשת מרכזי עלה, ורגעים מרגשים בפעילות מרכזי עלה.  ההצגה בבימוי ומשחק ‘תיאטרון פלייגו’ תוצג במהלך שנת הלימודים בבתי ספר משתתפי תכנית ‘תיקון עולם’ ובמרכזי רשת עלה.

מנכ”ל עלה הרב יהודה מרמורשטיין סיפר בהתרגשות לפני הצגת תיאטרון פלייגו: “אם היו שואלים אותי לפני 32 שנה אם חשבתי שאני אעמוד היום כאן ואראה את האימפריה הגדולה של משפחת עלה- זה לא נכון, לא חלמתי כל כך רחוק. אני מאוד שמח שהתכנסתם היום כדי להעביר מסר ערכי- חינוכי שעוד ידובר עליו רבות”.

יהודה מרמורשטיין שיתף במשפט  שמנחה אותו שנים רבות, “וראית את אחורי ופניי לא יראו”, הפירוש הוא שאם בן אדם מסתכל רק קדימה, זה יהיה תמיד להסתכל איך אני יכול להגיע  לפסגת ההר, זה לא מציאותי. איך אני יכול לבנות מעון חדש- זה לא מציאותי, יש כל כך הרבה קשיים, אז אם נסתכל רק קדימה- לא יהיה סיכוי, הייאוש יכרסם. אבל אם מסתכלים אחורה ורואים מה עשינו-זה נותן כוח לדחוף הלאה, זה פירוש “וראית את אחורי”- תסתכל אחורה כדי לקבל כוח לעתיד”.

כתבות אחרונות

WhatsApp Image 2020-05-25 at 13.58.59

רגעים קטנים של אושר גדול

רפאל חניך בעלה ירושלים נזקק לצאת להתאמה דחופה עבור כסא הגלגלים שלו באזור, מרכז הארץ. …

fd1bfa63-57d0-4662-94ca-0507d97b025a

מתחילים לחגוג שבועות בעלה נגב

בערב חג השבועות הגיע לכפר השיקומי “עלה נגב- נחלת ערן” עליזה בן דוד, אמא של …

WhatsApp Image 2020-05-12 at 13.52.18 (1)

חגיגות ל”ג בעומר במרכזי עלה

חגיגת ל”ג בעומר מקורית בעלה אמש עקב ההנחיות המגבילות חגגו במרכזי עלה את ל”ג בעומר …