רגעים של בית – 8 בתים, 8 צלמים, 8 זוויות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
פרטים
פורסם ביום שבת, 24 ספטמבר 2011 21:20

דיירי עלה גדרה במרכז פרויקט ייחודי של בזק

דיירי מעון מוריה בגדרה זכו ליהנות בחודשים האחרונים מחוויה מרגשת ומיוחדת במינה – הכל בזכות המיזם החברתי החדשני של חברת בזק, “רגעים של בית”. הפרויקט הייחודי המתקיים במסגרת תרומתה של חברת בזק לקהילה, מציג את רגעי הבית וחיי היום יום של אוכלוסיות מיוחדות בדרך מקורית ומרגשת. מטרת המיזם היא להביא את סיפורן של האוכלוסיות החלשות והחריגות ולחבר אליהן את הקהילה באמצעות התערוכה המרגשת “רגעים של בית”, המוצגת בימים אלה בנמל תל אביב. הבית בתערוכה הוא למעשה מקבץ של בתים, המשמשים מעון ומסגרת טיפולית לאוכלוסיות נתמכות וחלשות.

 

בפרויקט השתתפו 8 צלמים ישראלים בכירים, שיצירותיהם הוצגו במיטב המוזיאונים בארץ ובעולם. בעזרת מצלמותיהם הם הנציחו את רגעי הבית וחיי היומיום של בעלי הצרכים המיוחדים, המטופלים ע”י 8 עמותות. בנוסף לתיעוד, העבירו הצלמים סדנת צילום דוקומנטארית אמנותית לדיירי הבתים. המשתתפים קיבלו מצלמות והונחו ליצור סדרת צילומים משלהם. מתוך עבודת הדיירים והצלמים נוצרה התערוכה המדהימה, המספרת את סיפורי הבתים ודייריהם מזוויות שונות.

מעון מוריה – עלה גדרה נבחר להשתתף במיזם, ומי שהנציחה את רגעי הבית של ילדי המעון היא הצלמת המוכשרת ורדי כהנא. במהלך התקופה בה שהתה במעון, תיעדה ורדי את הדיירים במצבים יומיומיים שונים. בסדנת הצילום יצרו הדיירים, בליווי הצלמת ומדריכי המעון, סדרת צילומים משלהם.

החוויה של העברת קורס צילום בו ניתנת מצלמה בידיהם של חניכים, הסובלים מפיגור קשה ונכויות מוטוריות מורכבות, הוכיחה כי השמיים הם הגבול….

כאמור, שיאו של המיזם נרשם בתערוכת “רגעים של בית”, שנפתחה במזח נמל ת”א ב-5 ביולי ותתקיים עד ה-5 באוגוסט (כניסה חופשית). התערוכה מציגה, לצד הקושי וההתמודדות היומיומית, גם את איכות החיים הגבוהה שהמעונות מספקים לאוכלוסייה זו. לעיני המתבונן בתמונות שצילמו החניכים מתגלה זווית הראייה של אדם היושב בכיסא גלגלים, שעולמו צר ומצומצם יותר. בעזרת הצילומים שביצעו ורדי והצלמים האחרים ברגישות ומתוך הבנה מעמיקה, מוצג עולמו של הילד בעל הפיגור בפני הציבור בצורה מכובדת ואסתטית. הצילומים המרהיבים והאושר הניבט מעיני הדיירים, מציגים את האנשים החריגים ככאלה שאין להתבייש בהם, ומספקים להם במה בתחום האמנות והתרבות. גם דיירי מעון מוריה ניבטים שם מן התמונות המשקפות את חייהם, וכל אחד יכול להכיר, להתחבר, להתרגש…. מהתמונה המלאה!

את אירוע הפתיחה של התערוכה כיבדו בנוכחותם מנכ”ל רשת מעונות עלה – הרב יהודה מרמורשטיין ורעייתו הניה, יו”ר הכפר השיקומי עלה נגב-נחלת ערן – אלוף (מיל’) דורון אלמוג ורעייתו דידי, וחברי נשיאות עלה – דורון כהן, יודפת הראל, פנחס בוכריס, אלכס וחוה ברסלר.

האורחים החשובים ביותר היו כמובן דיירי מעון מוריה עצמם, משתתפי סדנת הצילום, שהתרגשו במיוחד לראות את צילומיהם מוצגים בתערוכה.

כתבות אחרונות

WhatsApp Image 2020-05-25 at 13.58.59

רגעים קטנים של אושר גדול

רפאל חניך בעלה ירושלים נזקק לצאת להתאמה דחופה עבור כסא הגלגלים שלו באזור, מרכז הארץ. …

fd1bfa63-57d0-4662-94ca-0507d97b025a

מתחילים לחגוג שבועות בעלה נגב

בערב חג השבועות הגיע לכפר השיקומי “עלה נגב- נחלת ערן” עליזה בן דוד, אמא של …

WhatsApp Image 2020-05-12 at 13.52.18 (1)

חגיגות ל”ג בעומר במרכזי עלה

חגיגת ל”ג בעומר מקורית בעלה אמש עקב ההנחיות המגבילות חגגו במרכזי עלה את ל”ג בעומר …