צעדת ערן 2019

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

אלוף במיל’ דורון אלמוג: “בעבר ילדים עם מוגבלות הוחבאו מאחורי חומות של בושה. היום אנו מתייצבים למצעד של ערבות הדדית ואהבת אדם, כי עוצמת החברה לעולם תימדד בעוצמת החוליות החלשות”

תלמידי מערכת החינוך צעדו למען קבלת אנשים עם מוגבלויות בחברה הישראלית במסגרת מיזם ‘תיקון עולם’ של עמותת עלה, ולזכר ערן אלמוג, בנו של דורון.

יותר מ-500 אנשים השתתפו בצעדת ערן יחד עם עלה ‘מוריה’ בגדרה. הצעדה התקיימה זו השנה התשיעית, בהשתתפות כ-250 תלמידים מ-18 תיכונים השותפים למיזם החינוכי’ תיקון עולם’, לצד ילדים ואנשים עם מוגבלויות. הצעדה התקיימה תחת המסר “ביחד זה אחד”, כחלק ממיזם ‘תיקון עולם’, של עמותת ‘עלה’ המונה ארבעה מרכזים לאנשים עם מוגבלויות ברחבי הארץ, ומשרד החינוך, במטרה להעביר את מסר השינוי החברתי ביחס לאנשים עם מוגבלויות וקבלתם כשווים בחברה הישראלית.

את הצעדה הובילו האלוף במיל’ וחתן פרס ישראל דורון אלמוג, סגן ראש מועצת גדרה סער רווח, מנהלת עלה ‘מוריה’ בגדרה נעמה סודקביץ’, חבר הנהלת עלה שמעון רבינוביץ’, מתנדבים מהמשטרה, עובדי חברת אל-על, חיילים וצוות עמותת ‘עלה’. לאחר הצעדה התכנסו הנוכחים יחד עם חניכי ודיירי מרכז ‘עלה מוריה” בגדרה, קיימו פעילויות חווייתית, הפעלות, דוכנים ועוד, על בסיס מסר המיזם: שילוב, הכלה והכרת האחר.

האלוף במיל’ דורון אלמוג, יוזם צעדות ערן על שם בנו ערן אלמוג ז”ל: “בעבר ילדים עם מוגבלות שכלית הוחבאו מאחורי חומות של בושה. היום אנו מתייצבים יחד עם ילדי עלה גדרה למצעד של ערבות הדדית ואהבת אדם באשר הוא. כי עוצמת החברה לעולם תימדד בעוצמת החוליות החלשות. ככל שנעשה יותר לחיזוקן נהיה אנשים טובים יותר וחברה טובה יותר. ערבות הדדית ואהבת אדם הן לא סיסמאות, זו הרוח של העם היהודית שהביאה לתקומת מדינת ישראל, וזו הרוח שבסופה יש תמיד ניצחון”.

לאורך שנת הלימודים השתתפו התלמידים במיזם. לצד לימוד ושיח בבתי הספר, סדנאות מיוחדות והרצאות מפי אנשים עם מוגבלויות, הצגות וסרטים על נושא המוגבלות, התלמידים מגיעים לביקור במרכזי עלה לאנשים עם מוגבלויות בירושלים, בבני ברק, בגדרה ובכפר השיקומי ‘עלה נגב – נחלת ערן’, לאחר מכן כל תלמיד יתנדב עם אנשים עם מוגבלויות במקום מגוריו. מרכזי ‘עלה’ מובילים בישראל ובעולם בתחום טיפול, שיקום ואיכות חיים של אוכלוסיות עם מוגבלויות מורכבות, במקצועיות בלתי מתפשרת לצד הרבה אהבה, חום ונשמה. זאת מתוך אמונה שגם לאנשים עם מוגבלות יש הזכות להיות שווים בחברה וכי זו חובתה של החברה הישראלית כלפי אנשים עם מוגבלות.

סגן ראש המועצה המקומית גדרה סער רווח, השתתף באירוע הביע גאווה באירוח המיוחד מעניקה המועצה המקומית למיזם יחד עם מרכז עלה ‘מוריה’: “תודה לכם התלמידים על שותפותכם ביום זה ולאורך השנה כולה, אתם העתיד של ישראל. נבחרתם להוביל שינוי מהפכני, ואנו גאים בשותפות, בעשיה ובטיפול בשונה ובאחר”.

כתבות אחרונות

72b81e85-d379-411a-ab19-ba0500ce5d3c

פעילות קיץ בעלה נגב- נחלת ערן

בימים כתיקונם, חודשי הקיץ עמוסים בפעילויות ומתנדבים שמציפים את הכפר. מגבלות הקורונה לדאבוננו, לא מאפשרות …

WhatsApp Image 2020-08-13 at 09.02.06

הטבע הגיע לעלה ירושלים

לכבוד סיום קייטנת הקיץ של בית ספר עלה ירושלים ארגנו רכזות הקייטנה פעילות סיום מיוחדת! …

WhatsApp Image 2020-08-12 at 14.18.52

ביקור ח”כ מיכאל ביטון בעלה נגב

השר לנושאים אזרחיים וחברתיים במשרד הביטחון מיכאל ביטון ביקר  בכפר השיקומי ׳עלה נגב נחלת ערן’. …