פתיחת “בית היוצר – עלה אופקים”

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

ביום ג’ ( 14/7/20, כ”ב בתמוז תש”פ) נערכה פתיחה חגיגית של “בית היוצר – עלה אופקים” אשר הינו מרכז תעסוקתי – שיקומי פורץ דרך לאנשים עם קשת רחבה ומגוונת של מוגבלויות ומטרתו להקנות למשתקמים המועסקים בו אורך חיים יצרני והשתלבות בתהליך נורמליזציה חברתית ועצמאות כלכלית.
המרכז, שהוקם ע”י עיריית אופקים ומופעל באמצעות הכפר השיקומי “עלה נגב – נחלת ערן”, שם את האדם במרכז תוך דגש על שלושה מרכיבים מובילים: תעסוקה מגוונת ומותאמת, עצמאות ושכר מכבד.
במרכז יועסקו 76 משתקמים ממסגרות שונות, ביניהן משרד הבריאות ומשרד הרווחה, שישתלבו בארבעה מתחמים שונים עפ”י בחירתם: אומנויות, תעשייה חרושתית, חקלאות ומתחם בית קפה קהילתי. בסדנאות התעסוקה יקבלו המשתקמים כלים ויועסקו במסגרת מכילה ומשלבת שתאפשר להם להגיע למירב הפוטנציאל הטמון בהם במקביל לתמיכה הנפשית והמוטורית לה הם זקוקים. את הסדנאות ילוו אנשי מקצוע מתחומים שונים ומפעלים כדוגמת FLEX שילוו את סדנת התעשייה החרושתית.
“המרכז החדש יצור מהפכה אמתית בתעסוקת אנשים עם מוגבלות” אומר אלוף (במיל’)דורון אלמוג, יו”ר הכפר השיקומי “עלה נגב – נחלת ערן” “האמונה כי לכל אחד מגיע מקום עבודה ראוי ומכבד היא שהובילה אותנו להיכנס אל תוך הפרויקט המרגש הזה. נמשיך לפעול למען כל אלו הזקוקים לנו עם המון מרץ ואמונה כי מגיע להם הטוב ביותר.”
איציק דנינו, ראש עיריית אופקים: “זהו אחד הפרויקטים המרגשים והחשובים שיוצאים לפועל בעיר אופקים ואני מברך על בחירתו של הכפר השיקומי ‘עלה נגב-נחלת ערן’ לניהול מרכז ‘בית היוצר’. מגוון הסדנאות שהמקום מציע נותנות מענה לתחומי עיסוק שונים והתוצרים של כל המתחמים יוצעו למכירה במקום. העובדים יוכלו לראות שכר ראוי ומכבד לעמלם. אני מאמין שהמקום יהווה דוגמה למרכזים דומים ברחבי הארץ וישמש מודל להפעלתם”.

כתבות אחרונות

WhatsApp Image 2020-09-07 at 16.08.27

ביקור אביחי רמות מנכ”ל FLEX בבית היוצר

מזה מספר חודשים פועל באופקים מרכז “בית היוצר- עלה אופקים”, אשר מספק עבודה ל-72 משתקמים …

81b5c94a-257f-41fa-9aad-1835f8706e10

חווה חקלאית חדשה ב”עלה נגב- נחלת ערן”

הכפר השיקומי “עלה נגב- נחלת ערן” ממשיך בעשייה ובקידום פרוייקטים ייחודיים כאשר בימים אלו אנו …

WhatsApp Image 2020-09-01 at 09.57.48

פתיחת שנת הלימודים תשע”א

בהתרגשות רבה פתחנו  את שנת הלימודים תשפ”א בבית הספר לחינוך מיוחד “עלה נגב – נחלת …