פרויקט עלה בקהילה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

בחודש מרץ 2017 התחיל ב”עלה נגב- נחלת ערן” פרויקט ייחודי לתלמידי החינוך המיוחד מהרשויות המקומיות באזור הדרום. במסגרת הפרויקט, תלמידי כיתות החינוך המיוחד מגיעות אלינו לכפר פעם בשבוע ליום לימוד וטיפול חוויתי הכולל 4 תחנות פעילות:

טיפול הידרותרפי במים, טיפול בחוות סוסים, טיפול בבעלי חיים, וטיפול באמצעות גינון.

בשנה הראשונה לפרויקט אירחנו בכפר את תלמידי החינוך המיוחד מאופקים.  השנה הצטרפו גם קבוצות תלמידים מרהט וקריית מלאכי. בשנה הבאה יתווספו גם תלמידים מישובים וערים נוספות באזור. בסוף יוני נערכה מסיבת סיום לילדי הפרויקט בה קיבלו תעודות וסיפרו על חוויותיהם מהשנה החולפת. הילדים התרגשו מאוד וסיפרו כמה אהבו להגיע לכפר, לטפל בחיות וכמה נהנו מהשהות בבריכה ומהעבודה עם הצוות המקצועי שליווה אותם.

אחת ממחנכות הכיתה סיפרה שכל יום התלמידים פותחים את היום באמירת המשפט “אם רק נאמין ודאי נצליח”. ואכן הצוות החינוכי המלווה את הילדים כל יום מעיד כי השיפור הוא עצום: ילדים עם קשיים פיסיים התקדמו מאוד ביכולות שלהם, ילדים עם חרדות גדולות, עשו צעדי ענק בהתגברות על פחדים. מי שחשש ממים ולא הסכים להיכנס לבריכה במפגש הראשון, סיים בקפיצה למים וצלילה עם הראש במפגש האחרון.

הפרויקט זוכה להצלחה גדולה בקרב כל השותפים בו. הביקוש לשנה”ל הקרובה רק הולך וגדל. הצוות המקצועי בעלה נגב- נחלת ערן מתרגש ומצפה לפתיחת שנת הלימודים הבאה במתכונת מוגברת.

כתבות אחרונות

WhatsApp Image 2020-05-25 at 13.58.59

רגעים קטנים של אושר גדול

רפאל חניך בעלה ירושלים נזקק לצאת להתאמה דחופה עבור כסא הגלגלים שלו באזור, מרכז הארץ. …

fd1bfa63-57d0-4662-94ca-0507d97b025a

מתחילים לחגוג שבועות בעלה נגב

בערב חג השבועות הגיע לכפר השיקומי “עלה נגב- נחלת ערן” עליזה בן דוד, אמא של …

WhatsApp Image 2020-05-12 at 13.52.18 (1)

חגיגות ל”ג בעומר במרכזי עלה

חגיגת ל”ג בעומר מקורית בעלה אמש עקב ההנחיות המגבילות חגגו במרכזי עלה את ל”ג בעומר …