פורים במרכזי עלה: פורים מהסרטים * משלוחי מנות לקהילה * משלוח מנות של סנפלינג ותצוגת רכבי אספנות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

פורים מהסרטים: חג פורים בכפר השיקומי “עלה נגב – נחלת ערן” היה תוסס ושמח במיוחד, כאשר חלים רבים בכפר הפכו לתצוגה הלקוחה מסרטי ‘וולט דיסני’. בחודשים האחרונים עמלו בנות שירות וצוות הכפר להכשיר את מתחם החגידות ובכך לאפשר לכל דיירי הכפר, ללא קשר לרמת מוגבלות- להרגיש חלק בחגיגות, עם תושבי הסביבה.

חגיגת פורים נפתחה בתהלוכת תחפושות ססגונית ורועשת, יחד עם תלמידי תיכון מרחבים. במקביל, קיימו בכפר מסיבת לכל מטופלי השיקום, כאשר רחבת הקפיטריה בכפר עוצבה דוגמת חדר אוכל בקיבוץ, רחבת הכפר הפכה לשדה חציר.

לחגיגות הצטרפו תלמידי ישיבת כפר מימון, המתנדבים בכפר באופן קבוע מזה חמש שנים. כמידי שנה, התלמידים הפיקו “שוק פורים” המותאם לאנשים עם מוגבלות, הקימו עמדות באולינג, קליעה למטרה, דוכני יצירה ועוד. את ההרגשה המיוחדת שההתנדבות בכפר מעניקה להם המחישו באמצעות חולצות אותן לבשו, עליהם התנוסס הכיתוב “כשאתה נותן ומתרוקן – זו הקרבה, כשאתה נותן ומתמלא – זו אהבה”.

אירועי חג הפורים הגיעו לשיאם במסיבה המדהימה דיירי הכפר השיקומי יחד עם בני משפחתם שהתקיימה בסימן סרטי דיסני. כל ‘בית’ בכפר התחפשו לסרט דיסני אחר: היפה והחיה, מולאן, אלאדין, פרוזן, שרק ופיטר פן. כל דייר ללא קשר למגבלתו, התחפש והרגיש שייך וחלק מהמסיבה.

מנכ”ל הכפר השיקומי אבי וורצמן סיכם את סדרת מסיבות החג בהכרת “תודה לצוות המופלא של הכפר, לבנות השירות הכישרוניות שלנו שמתעלות על עצמן כל שנה מחדש ועבדו לילות כימים על תפאורה מושקעת שאין כמותה. תודה מיוחדת גם לבנק הפועלים סניף אופקים, עובדי זוקו ודיילות אל על שמגיעים כל חג ללוות ולשמח את דיירי הכפר. פורים וחודש אדר מאפשרים לכולנו להיות קצת יותר טובים ומקבלים את השונה בחברה. המסיכות שאנחנו לובשים דווקא מאפשרים לנו להסיר את המחיצות ולראות את האדם שמולנו כאדם, גם אם יש לו מוגבלות.”

גם במרכז עלה גדרה קיימו שלל פעילויות וחגיגות פורים. לקראת החג יצאו דיירי מרכז עלה גדרה לחלוקת משלוחי מנות לתושבים המתגוררים בסמוך למרכז ולדירות המגורים. השכנים שמכירים חלק מהדיירים ואת פעילות ‘עלה’ במהלך השנה- הודו על המחווה המיוחדת, הדיירים מצידם- התרגשו ונהנו מהאפשרות להעניק לשכנים חבילות מזון וממתקים, כהוקרה על יחסי שכנות טובים.

במהלך חג פורים יצאו דיירי ‘עלה גדרה’ לחלוקת משלוחי מנות למטופלים בבית חולים הרצפלד- גדרה. המפגש המיוחד נפתח בשיחת הכנה ותדרוך- בהשתתפות דיירים וצוות מרכז עלה גדרה, בהובלת הרב מנחם- אחראי בית חב”ד בעיר. לאחר מכן אספו 20 חבילות מזון- אותם חילקו כמשלוחי מנות למטופלים ולמאושפזים במחלקות השונות.

הדיירים המרוגשים חשו שמחה בזכות לבקר מטופלים המרותקים למיטה, לשמוח יחד ובעיקר זכו להעצמה אישית באפשרות להעניק ולשמח את האחר. “היה מיוחד לראות את הרגישות של הדיירים שניגשו לחולים” סיפרה קרנית לוי “מרגש במיוחד לראות הבעת פנים ושמחה מיוחדת של המטופלים בזמן שקיבלו מהדיירים את משלוחי המנות”.

גם דיירי מרכז עלה בבני ברק השתתפו בפעילות מיוחדת , כאשר נציגי ‘חברת אחזקות’ המעניקה שירות תחזוקה לדיירי המרכז- הפתיעו את הדיירים והעניקו להם משלוחי מנות תוך כדי טיפוס סנפלינג והשתלשלות בחבלים. הדיירים המופתעים קיבלו את משלוחי המנות דרך החלונות, כשהם פוגשים במובילי הפעילות- לירן משה ושרה וארז שוחט- כשהם מחופשים לדמויות ‘גיבורי על’, תוך כדי השתלשלות על חבל מראש הבניין- אז העניקו לדיירים משלוחי מנות של אהבה.

במרכז עלה בירושלים הצטרפו לתצוגת ראווה של רכבי אספנות ואופנועים נדירים.

 

כתבות אחרונות

72b81e85-d379-411a-ab19-ba0500ce5d3c

פעילות קיץ בעלה נגב- נחלת ערן

בימים כתיקונם, חודשי הקיץ עמוסים בפעילויות ומתנדבים שמציפים את הכפר. מגבלות הקורונה לדאבוננו, לא מאפשרות …

WhatsApp Image 2020-08-13 at 09.02.06

הטבע הגיע לעלה ירושלים

לכבוד סיום קייטנת הקיץ של בית ספר עלה ירושלים ארגנו רכזות הקייטנה פעילות סיום מיוחדת! …

WhatsApp Image 2020-08-12 at 14.18.52

ביקור ח”כ מיכאל ביטון בעלה נגב

השר לנושאים אזרחיים וחברתיים במשרד הביטחון מיכאל ביטון ביקר  בכפר השיקומי ׳עלה נגב נחלת ערן’. …