עומר מגשים חלום – להיות כמו שחקן כדורגל מקצועי

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

את החלום שהגשים עומר הוא לא ישכח לעולם. על אף המוגבלות שיש לו, הוא השתתף באימון של קבוצת הכדורגל סקציה נס ציונה, שהבטיחה את עלייתה אל הליגה הלאומית. לעומר, בן 13, המתגורר במרכז ‘עלה’ מוריה בגדרה, יש מוגבלות שכלית התפתחותית, והוא מתגורר עם עוד עשרות אנשים עם מוגבלויות במרכז ‘עלה’. במהלך השגרה הוא מקבל טיפולים שיקומיים ואף לומד בבית הספר לחינוך מיוחד ב’עלה’.

בנות השירות הלאומי יצרו השנה פרויקט חדש שנקרא ‘הגשמת חלומות’ לדיירי מרכז ‘עלה’ בגדרה, שבמסגרתו הם מגשימים לכל דייר חלום, בהתאם לתחומי העניין שלו. עומר אוהב לשחק כדורגל ואף מצליח לבעוט בכדור כאילו הוא שחקן מקצועי, וכך צמחה היוזמה להביא אותו לשחק כדורגל, באימון של קבוצת כדורגל יחד עם שחקנים מקצועיים.

הן יצרו קשר סיוון אבישג לוי, פעילה חברתית אשר יצרה קשר עם אבי לודריק, בעל משרד המהנדסים א.לודריק, העוסק בפיקוח על בנייה ותשתיות. בעברו ניהל לודריק את קבוצת הכדורגל מכבי שעריים והוא מחובר מאוד לתחום. לודריק בתורו יצר קשר עם הנהלת קבוצת נס ציונה בראשות המנכ”ל רונן זגרמן והבעלים אלי כהן, שהרימו את הכפפה ונרתמו באופן מיידי להגשים את החלום.

ב 22.4  חיכו לו שחקני קבוצת סקציה נס ציונה, והוא הצטרף אליהם למשחק. בתחילה העניקו לעומר השחקנים חולצה של הקבוצה וכדור חתום על ידי כל השחקנים. אחר כך הרימו אותו ושיתפו אותו בחימום, כאילו הוא חלק בלתי נפרד מהקבוצה. בנוסף, העניקו לו השחקנים כדורגל עשוי שוקולד, עוגה וממתקים. עומר זכה ליהנות מיום של כיף ייחודי עבורו, רץ ברחבי המגרש ונהנה מהמרחב הענק ומעשרות הכדורים שהיו סביבו.

מבחינת אבי לודריק מדובר בזכות: “זו זכות גדולה שנפלה בחלקנו להיות שותפים להגשמת חלום כזה. כאשר עושים דברים ממקום של נתינה ואהבת חינם מגיעים דברים מדהימים. מבחינתי זה סוג של שליחות. מעבר כמובן למצווה הגדולה להגשים לילד את החלום שביום יום הוא אינו יכול להגשים. בעיני צריך לחשוף להראות לכל עם ישראל כמה העמותה נותנת לדיירים עם המוגבלות לחוות את החיים ולהיות כמו כל אחד מאיתנו”.

נעמה סודקביץ’, מנהלת מרכז ‘עלה’ מוריה בגדרה אמרה: “התרגשנו לראות את ההתגייסות של אבי וסיוון, ושל קבוצת נס ציונה, לטובת הדיירים המיוחדים שלנו. האור של אנשים עם מוגבלויות וההבנה שהם חלק בלתי נפרד מהחברה צריכים להאיר ולהביא לשינוי חברתי משמעותי במדינת ישראל ביחסה אל אנשים עם מוגבלויות וקבלת השונה בחברה”.

כתבות אחרונות

WhatsApp Image 2020-05-25 at 13.58.59

רגעים קטנים של אושר גדול

רפאל חניך בעלה ירושלים נזקק לצאת להתאמה דחופה עבור כסא הגלגלים שלו באזור, מרכז הארץ. …

fd1bfa63-57d0-4662-94ca-0507d97b025a

מתחילים לחגוג שבועות בעלה נגב

בערב חג השבועות הגיע לכפר השיקומי “עלה נגב- נחלת ערן” עליזה בן דוד, אמא של …

WhatsApp Image 2020-05-12 at 13.52.18 (1)

חגיגות ל”ג בעומר במרכזי עלה

חגיגת ל”ג בעומר מקורית בעלה אמש עקב ההנחיות המגבילות חגגו במרכזי עלה את ל”ג בעומר …