נשיא הקונגרס היהודי בקנדה – אצלנו בגדרה

נשיא הקונגרס היהודי בקנדה – אצלנו בגדרה

  • הדפסה
פרטים
פורסם ביום שבת, 24 ספטמבר 2011 22:40

ביקור מרק פריימן במעון מוריה

כנראה שהיום אתגייס ברצון למועדון של "עלה" – מועדון האנשים הכי צדיקים בכדור הארץ". כך הצהיר מרק פריימן, נשיא הקונגרס היהודי בקנדה, בעת ביקורו במעון מוריה בגדרה.
הביקור המרגש נרקם בעקבות חברותו רבת השנים של פריימן עם אביה של יעל שידלובסקי, ד"ר לפסיכולוגיה, הנמנית על הצוות המסור של  מעון מוריה. האיש שבמהלך ביקורו בישראל היה גם אורחו של נשיא המדינה שמעון פרס, לא היסס להקפיא את עיסוקיו הרבים כדי להקדיש מזמנו לחלשים בחברה, אלו שקולם אינו נשמע. והוא הקשיב להם….

בפתח מעון מוריה קידמו את פניו של פריימן בכבוד רב יהודה מרמורשטיין – מנכ"ל רשת מעונות עלה, אלוף (מיל') דורון אלמוג – יו"ר עלה נגב-נחלת ערן, נעמה סודקביץ – מנהלת מעון מוריה וכל הצוות. במהלך סיור באגפי המעון  קיבל פריימן הסבר מקיף מפי הצוות המקצועי אודות הפרויקטים השונים והפעילות המבורכת הנעשית עם ילדי המעון.

פריימן התרשם, התרגש וריגש במילות הסיכום שלו: "היום אני מדבר על הבחירה בין אלו שיש להם ברירה לבין אלו שאין להם ברירה. כל ימיי גדלתי בין חכמים, שמעתי רבות והשמעתי רבות. היום אני מעדיף לא לדבר אלא להקשיב. המקום נתן לי פרספקטיבה חדשה על החיים וגם רעיונות לעתיד. זוהי תחילתה של חברות שעשויה אף להיות שותפות. מקום זה שהקמתם לחלשים נועד גם לאלו שחושבים שהם חזקים!!!"