לוחמי יחידה 636: “אם אי אפשר לחגוג עצמאות עם המשפחה, נחגוג עם העם!”

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

ערב יום העצמאות, חגגו לוחמי צה”ל מפלוגת זיקית ביחידה 636 (ניצן), יחד עם חניכי מרכז עלה בירושלים, להם מוגבלויות ונכויות מורכבות. זו השנה השנייה ששיתוף הפעולה החגיגי והישראלי והמפגש הבלתי אמצעי הזה נעשה.

עשרה חניכים שמלווים במתנדבים רבים הגיעו למחנה עופר שם קיבלו את פניהם לוחמי גדוד 636 שסגרו חג. החיילים שעסוקים בשגרה במשימות מבצעיות ותובעניות, קיבלו את החניכים בחיבוקים, ריקודים ושירה גדולה שנמשכה זמן רב, משם המשיכו ל ל’על האש’ וחגיגה משותפת, וציינו את חג החרות ואת עצמאותה של מדינת ישראל.

תהילה ג’ספר מתנדבת בעמותת עלה סיפרה על האוירה השמחה: “הלוחמים קיבלו אותנו בחום והחניכים מאושרים כאן. חגית החברה שלי ב’עלה’, נהנית מכל השמחה וריח על האש שבאוויר. מבחינתי הכי טבעי לחגוג כך עצמאות. פה החברים הכי טובים שלי, ומאוחר יותר אחגוג עם המשפחה בבית”.

יונתן ברנר, מפקד פלוגת זיקית ביחידה 636: “אנחנו מאוד שמחים לארח את החבר’ה מעמותת עלה בפלוגה שלנו. אני מאמין שהחיילים של היום הם העתיד שלנו והם אלה שיוכלו להעביר לדור הצעיר את ערכי קבלת השונה. מחמם את הלב לראות לוחמים וילדים עם צרכים מיוחדים שמחים וחוגגים את החג יחד. מבחינתי זו ציונות אמיתית”.

יואב קסטל, מפקד צוות בפלוגה זיקית בחידה 636: “כיף לארח ילדים עם צרכים מיוחדים בפלוגה ובמיוחד לארח אותם איתנו בחגיגות העצמאות. מהסתכלות מהצד, ראיתי שגם אנחנו גרמנו לאושר לילדים, אבל גם הילדים גרמו לאושר והעלו חיוכים רבים ללוחמים בפלוגה. אם אי אפשר לחגוג עצמאות עם המשפחה, נחגוג עצמאות עם משמעות ונחגוג עם האנשים הטובים ביותר בעם!”

שלומית גרייבסקי מנכ”ל עלה ירושלים: “יום העצמאות הוא ערב חגיגי לכל אדם ואדם במדינת ישראל, ומהווה גשר בין כל חלקי העם. ציון הערב הזה במפגש של חיילי צה”ל יחד עם חניכי עלה, הוא דבר מרגש במיוחד ומייצג העוצמות של העם הזה על כל קצותיו. אין ערב מרגש יותר מזה לחגיגות משותפות אלו”.

מרכז עלה בירושלים הוא חלק מעמותת ‘עלה’, שהוקמה בשנת 1982 במטרה להוות בית חם ולתת מענה טיפולי ושיקומי לאוכלוסייה עם מוגבלות שכלית התפתחותית קשה ומורכבויות רפואיות נלוות. מרכזי ‘עלה’ בבני ברק, ירושלים, גדרה והנגב, מובילים בישראל ובעולם בתחום טיפול, שיקום ואיכות חיים של אוכלוסיות עם מוגבלויות מורכבות, במקצועיות בלתי מתפשרת לצד הרבה אהבה, חום ונשמה. זאת מתוך אמונה שגם לאנשים עם מוגבלות יש הזכות להיות שווים בחברה וכי זו חובתה של החברה הישראלית כלפי אנשים עם מוגבלות.

יחידה 636 היא יחידת האיסוף של פיקוד המרכז- אזור יהודה ושומרון. ביחידה פועלות 13 פלוגות- פלוגות לוחמות, תצפיתניות ותומכות לחימה. חלק מתפקידיה של היחידה, שאותם ניתן לחשוף, הם איסוף מודיעין למבצעים מיוחדים, הגנה וסיכול פח”ע על הישובים והצירים במרחב הפיקוד והכוונת הלחימה במוקדי החיכוך. האיסוף ביחידה נעשה במגוון דרכים: מלוחמים הנמצאים בשטח ומבצעים מארבים מסוגים שונים, דרך שימוש באמצעי חוזי מגוונים ואמצעי איסוף מסווגים, וכלה בתצפיתניות ובקריות האיסוף, שמסכלות אירועים רבים.

כתבות אחרונות

72b81e85-d379-411a-ab19-ba0500ce5d3c

פעילות קיץ בעלה נגב- נחלת ערן

בימים כתיקונם, חודשי הקיץ עמוסים בפעילויות ומתנדבים שמציפים את הכפר. מגבלות הקורונה לדאבוננו, לא מאפשרות …

WhatsApp Image 2020-08-13 at 09.02.06

הטבע הגיע לעלה ירושלים

לכבוד סיום קייטנת הקיץ של בית ספר עלה ירושלים ארגנו רכזות הקייטנה פעילות סיום מיוחדת! …

WhatsApp Image 2020-08-12 at 14.18.52

ביקור ח”כ מיכאל ביטון בעלה נגב

השר לנושאים אזרחיים וחברתיים במשרד הביטחון מיכאל ביטון ביקר  בכפר השיקומי ׳עלה נגב נחלת ערן’. …