לא מוותרים על מסורת ל”ג בעומר: מתנדבי מרכז עלה ירושלים “הדליקו” ‘מדורת חשמל’ מותאמת למזג אוויר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

בעקבות הרוחות המזרחיות והשרב הכבד שתפס את אזור ישראל בימים האחרונים, החליטו משפחות ומוסדות חינוך רבים ברחבי הארץ לוותר על מסורת הדלקת מדורת ל”ג בעומר. בשירותי הכבאות הגבילו הבערת מדורות, מחשש  להתפשטות האש והסכנה שנשקפת. אבל במרכז עלה ירושלים מצאו פתרון חלופי- מקורי למדורה המסורתית: באמצעות הדלקת ‘מדורת חשמל’ אלטרנטיבית, סביבה חגגו במעגלי שירה, ארוחת מנגל ומשחקי חברה. 
באירוע שנערך במרפסת שבגג ‘מרכז עלה- ירושלים’ התכנסו כ- 40 מתנדבים ובנות שירות, שהתגייסו לאסוף קרשים, עצים וקרטונים למדורה ש”הודלקה” באמצעות תאורת פרוז’קטור שהוצבה מתחת לתכולת המדורה, מה שיצר אפקט של מדורה אמיתית. סביב המדורה סעדו וחגגו 24 דיירים שנהנו מארוחה חגיגית וממעגל שירה סוחף, בליווי גיטרות, 
במהלך האירוע הכין יחד עם המתנדב תמונת פאזל שהורכבה לפאזל שלם- סמל לחיבור הפסיפס האנושי שבמרכז עלה, ובמסר שנועד להרבות אהבת חינם- לציון חג ל”ג בעומר, בו על פי המסורת הסתיימה מגיפת תלמידי רבי עקיבא שנענשו בשל שנאת חינם.
מרגש לראות אהבת חינם שמתפרצת באירועים כאלה. המתנדבים ובנות שירות יכלו באותו זמן לחגוג עם חברים ומשפחה, אבל העדיפו לחגוג עם הדיירים, הם מבטאים את משמעות היום- להרבות באהבת חינם, לעבור מאש אמיתית לאש מסוג אחר- אש של אהבה ואחווה.

כתבות אחרונות

WhatsApp Image 2020-05-25 at 13.58.59

רגעים קטנים של אושר גדול

רפאל חניך בעלה ירושלים נזקק לצאת להתאמה דחופה עבור כסא הגלגלים שלו באזור, מרכז הארץ. …

fd1bfa63-57d0-4662-94ca-0507d97b025a

מתחילים לחגוג שבועות בעלה נגב

בערב חג השבועות הגיע לכפר השיקומי “עלה נגב- נחלת ערן” עליזה בן דוד, אמא של …

WhatsApp Image 2020-05-12 at 13.52.18 (1)

חגיגות ל”ג בעומר במרכזי עלה

חגיגת ל”ג בעומר מקורית בעלה אמש עקב ההנחיות המגבילות חגגו במרכזי עלה את ל”ג בעומר …