טקס פתיחת בית מגורים חדש בעלה גדרה

טקס פתיחת בית מגורים חדש בעלה גדרה

בשבוע שעבר ציינו בטקס מרגש את פתיחתו של בית המגורים החדש של עלה גדרה.

הבית שופץ והותאם ל- 6 דיירים עם אוטיזם ומוגבלות שכלית בתפקוד נמוך במטרה לקדמם ולשפר את איכות חייהם.

בטקס השתתפו יו"ר חברי נשיאות עלה גדרה מר דוד קמיניץ, נציגי משרד הרווחה, הביטוח הלאומי, נציגי המועצה המקומית, הורים, מתנדבים עובדי ומנהלי עלה יהודה מרמורשטיין, שמעון רבינוביץ ונעמה סודקביץ.

ראש עיריית גדרה מר יואל גמליאל פרס את משנתו והשקפתו לגבי אנשים עם צרכים מיוחדים ושילובם בגדרה והדגיש כי הוא רואה זכות בעשייה למען אנשים אלו, וברכה בעמלו למען קידום העיר בזכות עשייה זו.

ריגשה בדבריה אמו של יוסף, דייר בבית ששיתפה את הנוכחים בתחושת האמון שהיא חשה כלפי הצוות במקום ועל כך שהיא מצליחה לשון רגועה ושלווה בידיעה כי בנה מטופל בידי אנשים טובים שדואגים לשלומו ורווחתו.

נציגי הביטוח הלאומי  מר שמואל וינגלס וגב' נורית הורוביץ שתמכו בפרויקט מראשיתו וליוו את כל שלבי התכנון והביצוע בירכו על המוגמר וציינו כי זהו שלב נוסף בתהליך שילוב אנשים עם מוגבלויות בקהילה, משימה שהקרן לפיתוח שירותים לנכים לקחה על עצמה. התכבד בקביעת המזוזה מר חזקי ישראל, חבר וועדת הנכות שעמל על קידום הפרוייקט זמן רב.

שמחנו גם בנוכחותו של מר גדעון שלום, סמנכ"ל בכיר במשרד הרווחה וראש מנהל מוגבלויות שברך את המשתתפים ואת עמותת עלה על פעילותם למען אנשים עם מוגבלויות. הגב' ליליאן שפרן מנהלת השירות לדיור תומך הוסיפה כי פעילות זו מיישמת הלכה למעשה את מדיניות משרד הרווחה בענין שילוב אנשים עם מוגבלויות בקהילה .

עוד נכחו בטקס בעלי הבית והשכנים לשעבר בני משפחת עינת שהתרגשו מאד לראות את השילוב התכנוני בין ישן וחדש השומר על ערכי המקום. בסיום הטקס חולקו תעודות הוקרה והערכה לנציגים.