חדשות ואירועים – ראשי

חדשות ואירועים – ראשי

פרטים
פורסם ביום רביעי, 21 מאי 2014 11:55

דיירי הכפר יצאו לטיול בגן הלאומי עין חמד שבמרכז הארץ, תרומת עמותת "לטם", המתמחה בהדרכת טיולים לאוכלוסיות עם צרכים מיוחדים.

בטיול השתתפו דיירים שחלקם סיעודיים לחלוטין וחלקם מתהלכים ופעילים מאוד. כל חברי הקבוצה זקוקים להשגחה מתמדת וצמודה.

בסיוע של מתנדבי מג"ב, יחידה כפרית נגב, הצמדנו לכל דייר מלווה אישי, וכך הצלחנו להוציא את הטיול לפועל.

קרא עוד…

סטודנטים לרפואה

פרטים
פורסם ביום רביעי, 21 מאי 2014 07:41

כסיום לקורס אדם ורפואה של סטודנטים שנה ב' באוניברסיטה העברית שכללה גם סיורים במרכז עלה ירושלים ומפגש IMG 7449עם ילדי עלה, התבקשו קבוצה של סטודנטים להעביר פעילות חוייתית לילדים. הפעילות היתה עם דגש על הצד החיובי של הרופאים.

ילדי עלה נאלצים לפגוש ברופאים לא מעט, כשבדר"כ מדובר במפגש לא נעים כמו דקירות, רופא שיניים או בדיקות שיגרתיות בלתי נעימות. בפעילות, ניסו הסטודנטים להכניס מעט הומור לתחום ולהעניק לילדי עלה הזדמנות לפגוש בציוד רפואי בצורה מהנה. הפעילות כללה, קישוט כפפות, מזרקים עם מיץ וכ"ו וסיפור חוויתי על ביקור של ילד אצל רופא. קרא עוד…

לג בעומר

פרטים
פורסם ביום שלישי, 20 מאי 2014 06:44

ואם באהבת חינם עסקינן…לג בעומר 002
מרגש לחוש כל יום באהבה הזכה והמיוחדת הקיימת בכפר "עלה נגב נחלת ערן". אהבה שבאה לידי ביטוי בכל רגע נתון, בכל פעולה בסיסית ובכל מילה. אהבה שאינה תלויה בדבר.
פעילות ל"ג בעומר היא עוד אחת מהביטויים לאהבה המיוחדת השורה במקום:

דיירי ותלמידי ביה"ס בכפר חגגו את ל"ג בעומר בשירים וריקודים סביב מדורה אחת גדולה.
הצוות הסביר באמצעות תקשורת תומכת וחליפית את מהות היום וערך משחקי חברה.

קרא עוד…

לג בעומר

פרטים
פורסם ביום שלישי, 20 מאי 2014 06:30

מלבד פעילויות חגיגיות בבית הספר ותרבות פנאי זכו קבוצת ילדים ממרכז עלה ירושלים לצאת בערב ולהדליקIMG 6811 מדורה אמיתית, שירי חג ופינוקים…

IMG 6841

קרא עוד…

מטילים מתמודדים ומנצחים

פרטים
פורסם ביום שני, 19 מאי 2014 06:36

יצאתי לנופש השנתי של חניכי מוריה מתוך אמונה ביכולתם וזכותם לטייל ברחבי ישראל וחזרתי מהנופש כשכולי מלאת 20140515 153049גאווה על החניכים שלנו ששוב הוכיחו לי כי המשפטים "השמים הם הגבול" ו"כול אחד יכול" הינם לא רק סתם צירופי מילים אלא משפטים שמאחוריהם עומדים אנשי צוות וחניכים מדהימים שלא מוותרים לעצמם ומנצחים את האתגרים העומדים מולם . צריך רק להאמין!!!

למרות שאמרו לי "השתגעת" הגענו בטיול השנתי שלנו לעין פרת אשר בואדי קלט. ירדנו מהאוטובוס, שנהגו התמודד עם פיתולי הדרך הקשים, בנקודה משם ניתן להגיע לעין פרת בהליכה בלבד. קרא עוד…

ערב הוקרה לבנות קריאת שמע

פרטים
פורסם ביום חמישי, 15 מאי 2014 08:22

בערב מיוחד שנערך אתמול בערב (יום ד') בקשנו להודות לבנות המסורות שבאות בכל ערב לעלה ירושלים כדי לומר IMG 0732קריאת שמע עם החניכים היקרים.
את הערב פתחנו בהצגת מצגת עם תמונות החניכים לשיר "מי אני" כשהמסר- אומנם אני מוגבל אך גם לי בדיוק כמוך, יש רגשות, אכזבות ורגעי שמחה..

לאחר מכן, זכינו לכמה מילים של רותי, אמא של אחד מילדי עלה שהודתה לבנות המסורות "חיי הילדים הם כמו פאזל אחד גדול, משובצים חלקים חלקים, לכן בנות יקרות, יש את החלק האחרון של היום, חלק משמעותי שמשלים את הפאזל בצורה מושלמת!, כאם, יהודיה ודתית אני כ"כ מאושרת שבני זוכה ללכת לישון כל ערב כמו כל ילד יהודי.
אני מודה לכן בשמי ובשם כל ההורים, אתן באמת מיוחדות ועושות מעשה גדול.
הבנות הודו לה על הדברים החמים,

לאחר הפסקת כיבוד קצרצרה נהנו הבנות ממשחק חוייתי בו היו צריכות לשכנע את "השופטת" מדוע דוקא להן מגיע חולצה של עלה (המשחק כלל 4 סצנות מחיי ההתנדבות בעלה) הבנות שיתפו סיפורים מדהימים בנוגע להתנדבות!
האוירה היתה מיוחדת מאד "לא מאמינה שהתלבטתי לפני כמה חודשים אם לבוא לעלה" אומרת חנה, "ההתנדבות היא הכוח שמלווה אותי כל השבוע" קרא עוד…

חוג אופניים בעלה נגב- נחלת ערן

פרטים
פורסם ביום שלישי, 13 מאי 2014 11:52

בכפר עלה נגב נחלת ערן מתקיים חוג מיוחד במינו – חוג אופניים לאנשים עם צרכים מיוחדים הסובלים מנכויות פיזיות חוג אופניים 6וקוגניטיביות קשות.
הקבוצה מתאמנת מזה כשנה, בהובלה מקצועית של ניתאי נחתומי, פיזיותרפיסט המעון. בכל שבוע 2 אימונים הכוללים רכיבה ברחבי הכפר ופעילות חברתית ומוטורית. במסגרת זו, דיירי הכפר נהנים ומשפרים תפקודים ברמה הפיזית, חברתית ותקשורתית.

בחוג נעשית עבודה על סיבולת אירובית, תנועות אקטיביות וחיזוק גפיים, הדיירים נהנים מעבודת צוות, תחושת שייכות, מוטיבציה אישית וקבוצתית ויוצרים קשר בין-אישי בו משתפים בתחושות ורגשות. קרא עוד…

חנוכת הבית לחדר התעסוקה של בוגרי עלה ירושלים

פרטים
פורסם ביום שלישי, 13 מאי 2014 10:35

היום, יום שלישי. חגגו בוגרי עלה בטקס חנוכת הבית לחדר התעסוקה המשופץ. כזכור, חדר התעסוקה שופץ ע"י תלמידי בית הספר ארץ הצבי בפרויקט מעגלים בסיוע אנשי התחזוקה המסורים של עלה (הדס ורוני)

אחרי חודש של עבודה מואמצת, החדר תעסוקה נראה מרשים מאד. אל הטקס הוזמנו התלמידים שעזרו בשיפוץ, צוות התחזוקה, נציגים מחניכי הבוגרים של עלה וצוות התעסוקה.

שלומית מנהלת עלה ירושלים פתחה את האירוע, והודתה לתלמידים היקרים, שבהתנדבות לפרויקט העניקו כ"כ הרבה שמחה לחניכי עלה "החסד הגדול ביותר, היא הנתינה בלי קבלת תודה. חניכנו בעלה כידוע, אינם יכולים להודות לכם על ההשקעה, זה החסד שאתם הייתם שותפים לו. תהיו גאים! ושתהיה לכם הצלחה רבה בכל מעשיכם" קרא עוד…

דורות של התנדבות

פרטים
פורסם ביום שלישי, 13 מאי 2014 09:35

מרים גוזלן מתנדבת מקסימה מאולפנת רעיה מתנדבת בעלה כבר שנתיים.dorot1
מרים מתנדבת גאה, מספרת בביתה רבות, על עלה ועל חויותיה הרבות מן ההתנדבות.
היא הצליחה להדביק בהתלהבותה את סבא וסבתא שלה זוג פנסיונרים שביקשו למלא את זמנם בדברים מועילים.
וכך הגיעו לעלה ירושלים..

כבר מהרגע הראשון התאהבו בחניכים, וביקשו לזכות להתנדב עימם פעם בשבוע.

שרה ואהרון גוזלן התחילו את התנדבותם בעלה עם קבוצת הבוגרים בחדרי התעסוקה.
סבלנותם הרבה וחיוכם הקורן מוסיפים רבות לקבוצה בכלל ולחניכים עימם עובדים בפרט. קרא עוד…

חגיגות בר מצוה בכותל

פרטים
פורסם ביום שלישי, 13 מאי 2014 08:59

ילדי הבר מצוה של עלה ירושלים חגגו אתמול (יום ב') בכותל המערבי יחד עם משפחותיהם, אנשי צוות ומתנדבים. IMG 1660עשרות אנשים שהיו בכותל הסתכלו מהצד בהתרגשות על הקבוצה המיוחדת.

צפינו אף בכמה נשים מנגבות דמעות. "לא בכל יום זוכים לראות מחזה כ"כ מרגש, ילדי בר מצוה מוגבלים שחוגגים את יומם הגדול מוקפים בכ"כ הרבה חברים שאוהבים אותם ורוצים להעניק להם חויות בר מצוה, להם זוכים ילדים יהודים סביב העולם" אמרה רבקה אם לשני קטנים, שמבקרים בארץ, "לא חלמנו שטיול לכותל יסתיים בכל כך הרבה התרגשות" קרא עוד…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *