זוכרים את הנופלים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
  • הדפסה
פרטים
פורסם ביום שבת, 24 ספטמבר 2011 18:26

טקס יום הזיכרון בעלה ירושלים

טקס יום הזיכרון לחללי צה”ל ונפגעי פעולות האיבה, שהתקיים במעון עלה ירושלים, היה מרגש, מרשים ומכובד. בטקס השתתפו כל אנשי צוות המעון וילדי השכבה הבוגרת שלקחו חלק פעיל באירוע.

הטקס נפתח באמירת דברים לזכר הנופלים. עם סיום הצפירה והורדת הדגל לחצי התורן, נאמרו תפילת יזכור ואל מלא רחמים, ולאחריהם “שיר הרעות” ו”קינת דוד”. מרים פרץ, אימם של אוריאל ואלירז פרץ ז”ל הקריאה הספד מרגש וסוחט דמעות לזכר בניה, סגן אוריאל פרץ שנהרג בדרום לבנון, ורב סרן אלירז פרץ שנהרג 12 שנים לאחר מכן בקרב בפאתי עזה. השיר “מה אברך” התנגן, ולאחריו נקרא הקטע “זה לא נכון שהחיים נמשכים” של יאיר לפיד. לאחר שמיעת השיר “אנא בכוח” נקרא מכתבה של שירה אפלבאום, אותו כתבה לזכר נאוה אחותה, שנרצחה בערב חתונתה, יחד עם אביה ד”ר דוד אפלבאום ז”ל. לאחר שהקהל הקשיב לשירים “רקמה אנושית אחת” ו”אדם שהולך לא חוזר” נאמרה התפילה: “יהי רצון שלא נדע עוד צער, שתקוים בנו ברכת הכוהנים: יברכך ה’ וישמרך… יאיר ה’ פניו אליך וישם לך שלום”. הטקס המרגש נחתם בשירת אני מאמין והתקווה.

שיתוף ילדי עלה ירושלים בטקס היה חשוב מאוד, כחלק משרשרת האירועים שחווה כל אדם במדינת ישראל. גם שותפות בצער וזיכרון היא זכות – וילדי עלה ראויים לה.

כתבות אחרונות

WhatsApp Image 2020-05-25 at 13.58.59

רגעים קטנים של אושר גדול

רפאל חניך בעלה ירושלים נזקק לצאת להתאמה דחופה עבור כסא הגלגלים שלו באזור, מרכז הארץ. …

fd1bfa63-57d0-4662-94ca-0507d97b025a

מתחילים לחגוג שבועות בעלה נגב

בערב חג השבועות הגיע לכפר השיקומי “עלה נגב- נחלת ערן” עליזה בן דוד, אמא של …

WhatsApp Image 2020-05-12 at 13.52.18 (1)

חגיגות ל”ג בעומר במרכזי עלה

חגיגת ל”ג בעומר מקורית בעלה אמש עקב ההנחיות המגבילות חגגו במרכזי עלה את ל”ג בעומר …