השיקום של אלעד

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

אלעד אוחנה, בחור צעיר בן 32 מקריית גת עבר תאונת דרכים קשה בספטמבר 2019. רכבו התהפך והוא נזרק לתעלה בצידי הכביש.

אלעד פונה במסוק לבית החולים סורוקה עם דימום מוחי כשהוא מורדם ומונשם. לאחר שבועיים אשפוז בסורוקה אלעד הועבר להמשך שיקום במרכז הארץ – בבית לווינשטיין, למשך חמישה חודשים. אלעד סבל מאובדן זיכרון, שברים בצלעות, כאבי ראש חוזרים ונשנים ומוגבלות בכושר ההליכה. למרות המרחק הרב בין מגורי המשפחה בקריית גת לבית לוינשטיין ברעננה, המשפחה נרתמה לסיוע והייתה נוכחת סביב השעון. מנסיוננו, תמיכת המשפחה במצב קשה כל כך, היא בעלת חשיבות עצומה ליכולת השיקום.

ההתקדמות המשמעותית בשיקומו של אלעד התרחשה כאשר הועבר למחלקת שיקום יום ב”עלה נגב – נחלת ערן”, בה הוא מקבל טיפולים שלוש פעמים בשבוע. טיפולי פיזיותרפיה, ריפוי בעיסוק, הידרותרפיה וליווי פסיכולוגי.

ההתקדמות מתרחשת נגד עיננו עקב בצד אגודל. אלעד החל להיעזר באוטובוסים בכדי להגיע באופן עצמאי לטיפולים. יתרון הטיפולים במחלקת שיקום יום בעלה נגב נחלת ערן הוא ביכולת לרכז עבורו חבילת טיפולים במקום אחד.

השיפור במצבו של אלעד הוא צירוף של מוטיבציה אישית שלו יחד עם תמיכה אדירה של הצוות המקצועי והמסור וטכנולוגיה חדשנית פורצת דרך.  זהו סיפור של אמונה וכח רצון המוכחים שוב שהשמיים אינם הגבול.

הסיפור של אלעד הוא סיפורם של לא מעט מטופלי שיקום בדרום. אוכלוסיית הדרום זכאית לטיפול הטוב ביותר- ואנו נמשיך לספק זאת.

ביה”ח השיקומי שעתיד להיפתח בעוד כשנה בעלה נגב נחלת ערן, יחד עם מרכז המחקר הקליני, בצירוף תוכניות “חזרה לעצמי” המעניקות כלים ויכולות לשילוב מטופלי השיקום שלנו חזרה בשוק העבודה, יוכל לתת מענה מקצועי יוצא דופן עבור תושבי הדרום. נמשיך לפעול ללא לאות כדי להעניק למטופלינו את הטוב ביותר. כי עוצמתה של השרשרת החברתית לעולם נבחן בעוצמת החוליות החלשות.

כתבות אחרונות

656922d6-daf4-4941-b81b-57b172e81043

מחזירים אהבה ב”עלה נגב – נחלת ערן”

צוות הכפר פועל במשך 365 ימים בשנה – במקצועיות, ביסודיות ובעיקר עם המון אהבה. אנחנו …

ביקור מבקר המדינה 1

ביקור מבקר המדינה, מתניהו אנגלמן “בעלה נגב – נחלת ערן”

מבקר המדינה ונציב תלונות הציבור, מתניהו אנגלמן, ביקר היום (ג׳) בכפר השיקומי לאוכלוסיות מיוחדות, עלה …

WhatsApp Image 2020-07-22 at 15.21.45

טקס סיום של הבנות שירות במרכז עלה ירושלים

מדי שנה, מרכז עלה ירושלים חוגגת לבנות השירות המדהימות טקס סיום שנה. השנה, האירוע התקיים …