הקורונה פורצת: האוכלוסייה הפגיעה ביותר בבידוד, מאושפזת בבית חולים

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

ביום חמישי בערב, 19 במרץ, במהלך בדיקה גופנית בהנחיית משרד הבריאות, נקבע כי איש צוות במרכז עלה בגדרה נדבק בוירוס הקורונה (ממקור לא ידוע מחוץ למרכז). איש הצוות נכנס לבידוד מיד, ופיקוד העורף של צה”ל נרתם למצוא דרך פעולה טובה ביותר להתמודדות עם שאר הדיירים שבאו איתה במגע במהלך הימים הקודמים.
בעבודה משותפת עם נעמה סודקביץ, מנהלת מרכז עלה גדרה ומשה סויל מנכ”ל רגולציה, יחידת פיקוד העורף שקלו בזהירות את האפשרויות העומדות בפני הבידוד או הפינוי של הקבוצה, תוך התחשבות במורכבות הובלת הדיירים עם הציוד הרפואי הנרחב שלהם. הוחלט כי האפשרות הטובה ביותר תהיה ליצור אזור בידוד בתוך המרכז על ידי הוצאת הריהוט מהאגף המינהלי, וחיטוי מחדש של המחלקה החדשה. הנהלת עלה יצרה קשר עם הוריהם של כל 23 הדיירים הזקוקים לבידוד, והוסכם כי זהו דרך הפעולה הטובה ביותר.
יחידת פיקוד העורף לבושה בכלי מגן מכף רגל ועד ראש ביצעה במומחיות את תוכניתם, העבירה את כל הדיירים ואת הציוד הרפואי המיוחד שלהם למחלקה המאולתרת. למען ביטחונם של כל המעורבים, צוות עלה הסכים להישאר עם הדיירים ולדאוג להם במשך כל תקופת ההסגר של 14 יום.
לאחר סבב בדיקות ראשוני של פיקוד העורף נקבע כי 165 האנשים האחרים במרכז, בהם 115 תושבים ו -50 אנשי צוות, לא נדבקו ולא נדרשו להסגר. בהתאם להנחיות,  הם פעלו באגף נפרד לחלוטין ולא באו במגע עם איש מהמחלקה המדוברת יותר משבוע.

במהלך סוף השבוע, כל 31 האנשים בבידוד- דיירים ואנשי צוות – הוחזקו תחת מעקב קפדני ונבדקו בהרחבה כדי לשלול זיהום. ביום ראשון אחר הצהריים, 22 במרץ, הגיעו תוצאות הבדיקה למסקנה כי שישה מהדיירים נדבקו בוירוס קורונה. 6 מהדיירים נשלחו לבית חולים לבידוד, 13 נשלחו לבתיהם והשאר נכנסו לבידוד במקום. אנשי הצוות שעבדו עם ששת הדיירים הללו הוצאו מהמרכז ועוברים כעת בדיקות נוספות.
בנוסף לעדכון הוריהם של כל הדיירים כל שעה, עלה פועלת לאבטחת משאבים נוספים בממשלה על מנת לעצור את התפשטות הנגיף נוספת.

כאמור, רמה מוגברת של שותפות מצד הממשלה היא קריטית אם נצליח במשימה דחופה ביותר זו להצלת חיים – אנו פשוט לא יכולים לעשות זאת לבד.

לקמפיין חירום להצלת דיירי עלה גדרה מוירוס הקורונה

כתבות אחרונות

WhatsApp Image 2020-09-07 at 16.08.27

ביקור אביחי רמות מנכ”ל FLEX בבית היוצר

מזה מספר חודשים פועל באופקים מרכז “בית היוצר- עלה אופקים”, אשר מספק עבודה ל-72 משתקמים …

81b5c94a-257f-41fa-9aad-1835f8706e10

חווה חקלאית חדשה ב”עלה נגב- נחלת ערן”

הכפר השיקומי “עלה נגב- נחלת ערן” ממשיך בעשייה ובקידום פרוייקטים ייחודיים כאשר בימים אלו אנו …

WhatsApp Image 2020-09-01 at 09.57.48

פתיחת שנת הלימודים תשע”א

בהתרגשות רבה פתחנו  את שנת הלימודים תשפ”א בבית הספר לחינוך מיוחד “עלה נגב – נחלת …