בלוני אהבה כנגד עפיפוני תבערה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

תלמידי מערכת החינוך צעדו למען קבלת אנשים עם מוגבלויות בחברה הישראלית

עם סיום המיזם השנתי ‘תיקון עולם’ שפועל לתיקון היחס של החברה הישראלית לאנשים עם מוגבלויות, בהובלת עמותת עלה ומשרד החינוך, התאספו אלפי תלמידי מערכת החינוך בגדרה, בחיפה ובירושלים ל”צעדות ערן” על שם בנו של אלוף במיל’ וחתן פרס ישראל דורון אלמוג, יחד עם שר החינוך נפתלי בנט ושר הרווחה חיים כץ.

“צעדת ערן” שמתקיימת זו השנה ה-8 להעלאת המודעות בחברה הישראלית לקבלת האדם עם המוגבלות בחברה הישראלית, הוקדשה השנה לסיכום המיזם החינוכי ‘תיקון עולם’ בהובלת עמותת עלה ומשרד החינוך. האלוף במיל’ דורון אלמוג: “התלמידים שמובילים שינוי שיח ויחס לאנשים עם מוגבלות ושילובם בחברה של כל “הערנים”, הם ההוכחה לאפשרות להוביל מהפכה בתחום הערכי”
הצעדה בירושלים בהשתתפות אלפי תלמידי כיתות ט’ מתיכונים בכל רחבי הארץ לצד ילדים ואנשים עם מוגבלויות, במטרה להעביר את מסר השינוי החברתי ביחס לאנשים עם מוגבלויות וקבלתם כשווים בחברה הישראלית, מתקיימת בסיומה של שנת לימודים מלאה בתוכנית חדשה ומיוחדת של עמותת ‘עלה’ ומשרד החינוך לקבלת האחר, עם המוגבלות, בחברה הישראלית.
במהלך הצעדה הפריחו התלמידים בלוני משאלות ותקווה שנזכה להפוך לחברה שמקבלת בתוכה אנשים עם מוגבלויות ומתייחסת אליהם כשווים.
מנהלת המיזם בת גלים שער ביקשה מהתלמידים לנצל את חופשת הקיץ להטמעת מסר המיזם וליישום בחיי היום יום: “עוד מעט החופש הגדול, יהיה לכם הרבה זמן לעשות דברים רבים. השאלה היא אלו דברים טובים נבחר לעשות בזמן הזה. בואו נשתדל לפחות פעם אחת בכל שבוע לעשות משהו טוב למישהו אחר” ביקשה.

אתר מיזם ‘תיקון עולם’

 

כתבות אחרונות

WhatsApp Image 2020-05-25 at 13.58.59

רגעים קטנים של אושר גדול

רפאל חניך בעלה ירושלים נזקק לצאת להתאמה דחופה עבור כסא הגלגלים שלו באזור, מרכז הארץ. …

fd1bfa63-57d0-4662-94ca-0507d97b025a

מתחילים לחגוג שבועות בעלה נגב

בערב חג השבועות הגיע לכפר השיקומי “עלה נגב- נחלת ערן” עליזה בן דוד, אמא של …

WhatsApp Image 2020-05-12 at 13.52.18 (1)

חגיגות ל”ג בעומר במרכזי עלה

חגיגת ל”ג בעומר מקורית בעלה אמש עקב ההנחיות המגבילות חגגו במרכזי עלה את ל”ג בעומר …