ביקור שרת התפוצות, עומר ינקלביץ’ ב”עלה נגב – נחלת ערן”

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

שרת התפוצות, עומר ינקלביץ’, ביקרה ב”עלה נגב – נחלת ערן”, כפר שיקומי ייחודי לאוכלוסיות מיוחדות, במסגרת יום סיור בדרום. את הביקור ליוו יו״ר הכפר, אלוף (מיל׳) דורון אלמוג, והמנכ״ל מר אבי וורצמן.

את הביקור פתחו בסיור קצר והיכרות עם מטופלי חוץ המגיעים מידי יום לאשפוז יום ומקבלים טיפולי שיקום מגוונים שמאפשרים להם לחזור לשגרה ומשנים את חייהם. השרה קיבלה סקירה על הפרויקטים הבולטים במקום – בניית בית החולים השיקומי הראשון בדרום, התנדבות של מאות צעירים מהתפוצות וסיורים של משלחות מקצועיות וכן על הפעילות החינוכית והשיקומית שניתנת לדיירי המקום ואנשי הקהילה במסגרת גני הילדים, מרכז התעסוקה והמרכז החקלאי

השרה שיבחה את הפעילות בכפר, שמעה אודות החזון, האתגרים וההזדמנויות הקיימות בתחום היהדות בתפוצות.

בסיכום ביקורה, בירכה השרה את הנהלת המקום והצוות בספר המבקרים של הכפר וכתבה: “לבית הכי חם, מיוחד, ערכי ואנושי שבעולם. בזכותכם למדים מה תפקידו של האדם בעולם. עוצמתה של השרשרת האנושית נמדדת ביחסה לבני האדם ובעיקר ליחסה כלפיי אלו שזקוקים לה. תודה לכם על טיפוח הערכים שבזכותם תופסים במה ומקום בחברה הישראלית וגם בתפוצות. בתקווה לשיתופי פעולה מעצימים. בניתם מפעל חיים שראוי להערצה וחיקוי, בזכותכם הדור הבא יראה אחרת. אפעל לשלב את פעילויות הכפר “עלה נגב” עם הפרויקטים של משרד התפוצות מול יהדות העולם, כולל סיורים והדרכות וירטואליות, וכן לפרויקט ההתנדבות העולמי של המשרד, “שלום קור”, אשר במסגרתו יהודים מתנדבים בכל מקום על הגלובוס בכדי לעשות תיקון עולם, בדיוק כמו שעושים כאן בעלה נגב”.

דורון אלמוג, יו”ר הכפר, הוסיף “תודה לשרה התפוצות על ביקור מרגש ומעצים בכפר. מראשית הכפר אנו בקשרים חזקים וטובים עם יהדות התפוצות במסגרת התנדבות, התמחות מקצועית לסטודנטים מחו”ל וסיורי משלחות אשר מגיעות להכיר וללמוד על המודל הייחודי שאנו מובילים ‘מרכז קהילתי משלב’. מודל זה מהווה את הלב הפועם של הקהילה ומעניק אלפי שירותים לכל תושבי הדרום בתחומי חינוך, תעסוקה, שיקום ופנאי. יחד עם משרד התפוצות נמשך לקדם תכניות התנדבות והסברה לצעירים בתפוצות”.

כתבות אחרונות

WhatsApp Image 2020-09-07 at 16.08.27

ביקור אביחי רמות מנכ”ל FLEX בבית היוצר

מזה מספר חודשים פועל באופקים מרכז “בית היוצר- עלה אופקים”, אשר מספק עבודה ל-72 משתקמים …

81b5c94a-257f-41fa-9aad-1835f8706e10

חווה חקלאית חדשה ב”עלה נגב- נחלת ערן”

הכפר השיקומי “עלה נגב- נחלת ערן” ממשיך בעשייה ובקידום פרוייקטים ייחודיים כאשר בימים אלו אנו …

WhatsApp Image 2020-09-01 at 09.57.48

פתיחת שנת הלימודים תשע”א

בהתרגשות רבה פתחנו  את שנת הלימודים תשפ”א בבית הספר לחינוך מיוחד “עלה נגב – נחלת …