ביקור שופטי בית המשפט העליון בראשות הנשיאה אסתר חיות

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

ביום שלישי 12 ביוני 2018, כ”ט סיוון תשע”ח, התכבדנו לארח בכפר השיקומי “עלה נגב- נחלת ערן” את שופטי בית המשפט העליון בראשות הנשיאה השופטת אסתר חיות.
במהלך הביקור סיירו השופטים בין מחלקות הכפר השונות, נחשפו לעשייה ולתפיסה הייחודית של הכפר המשמש כמרכז קהילתי משלב המפגיש באופן יומיומי בין אנשים עם מוגבלויות לאנשים מהקהילה. הנשיאה סיפרה כי בראייתה, תפיסת השילוב בקהילה היא תפיסה חשובה מאד המוטמעת היום גם בבתי המשפט. בדומה לכפר, גם בבתי המשפט הולכת ומתגבשת תפיסה של הקמת בתי משפט קהילתיים תוך שיתוף ועירוב הקהילה. פרויקט שיקום האסירים בכפר מבטא תפיסה דומה המשלב אסירים במערך המתנדבים בעלה נגב נחלת ערן. שיתוף פעולה זה מבטא גם את רצון המערכת וגם את רצון האסירים לחזור ולהיות חלק מהחיים הקהילתיים.

מדבריה של הנשיאה: “בשמי ובשם השופטות והשופטים שהשתתפו היום בביקור, אני מבקשת להביע את הערכתנו הרבה לדורון אלמוג ההוגה והמייסד של הכפר ולכל אנשי הצוות הנפלאים של הכפר העושים יום יום שעה שעה מלאכת קודש בשילובם ובשיקומם של אנשים עם מוגבלויות וצרכים מיוחדים. פעילות זו מגשימה באופן מרגש ומעורר השראה ערכים של שוויון ושל כבוד האדם במובנם העמוק והמשמעותי ביותר”.

כתבות אחרונות

72b81e85-d379-411a-ab19-ba0500ce5d3c

פעילות קיץ בעלה נגב- נחלת ערן

בימים כתיקונם, חודשי הקיץ עמוסים בפעילויות ומתנדבים שמציפים את הכפר. מגבלות הקורונה לדאבוננו, לא מאפשרות …

WhatsApp Image 2020-08-13 at 09.02.06

הטבע הגיע לעלה ירושלים

לכבוד סיום קייטנת הקיץ של בית ספר עלה ירושלים ארגנו רכזות הקייטנה פעילות סיום מיוחדת! …

WhatsApp Image 2020-08-12 at 14.18.52

ביקור ח”כ מיכאל ביטון בעלה נגב

השר לנושאים אזרחיים וחברתיים במשרד הביטחון מיכאל ביטון ביקר  בכפר השיקומי ׳עלה נגב נחלת ערן’. …