ביקור ראש הממשלה ורעייתו ב"עלה נגב-נחלת ערן"

ביקור ראש הממשלה ורעייתו ב"עלה נגב-נחלת ערן"

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו הגברת שרה נתניהו ביקרו  בכפר השיקומי עלה נגב- נחלת ערן.
לפני כחודש התקבלה החלטת ממשלה לתקצוב של כ-20 מיליון שקלים לטובת המשך בניית ופיתוח בית החולים בכפר, הקמת שכונה עבור צוות בית החולים והכפר השיקומי ופיתוח תכניות לעידוד תעסוקה. ההחלטה מחודש שעבר באה בהמשך להחלטת ממשלה מספטמבר 2014 לפיתוח הדרום אשר במסגרתה הוקצו 36 מיליון שקלים להקמת בית החולים בכפר עלה נגב – בית חולים שיקומי ראשון בנגב.

מנכ"ל רשת מרכזי 'עלה' הרב יהודה מרמורשטיין : "הביקור המרגש והחשוב מחזק ומעצים את פעילות 'עלה נגב " נחלת ערן' בפרט ורשת 'עלה' כולה, בדאגתה לחלש ובפעילותה לכינון חברת מופת ולתיקון עולם".
דורון אלמוג: "ביקורו של ראש הממשלה ורעייתו הגברת שרה נתניהו בעלה נגב – נחלת ערן, הוא בבחינת מסר חברתי רב עוצמה המעיד על מחויבותה של ממשלת ישראל לפיתוח הנגב תוך דאגה לחלשים ביותר בחברה. הביקור מעצים ומחזק את מחוייבות הממשלה לבניית בי"ח שיקומי ראשון בנגב. בסמיכות לכפר השיקומי עלה נגב-נחלת ערן יוקם יישוב קהילת חדש, מרחבי דניאל. הביקור הדגיש את הבשורה החברתית שמביא עימו עלה נגב – נחלת ערן כמקום המבטא הרמוניה יוצאת דופן בין כל מרכיבי החברה בישראל".
אבי וורצמן: "עוצמת השרשרת האנושית נמדדת ביחסה לחוליות החלשות שבה" – בעלה אנו מאמינים כי התנדבות והנחלת ערכי כבוד האדם ואהבת האחר, יחזקו ויטפחו את הדור הצעיר, אשר גם יהפכו לבני אדם טובים ומקבלים יותר. דרך חשיפה וחיזוק המודעות כלפי אנשים עם מוגבלויות וצרכים מיוחדים, נוכל ליצור חברה חסונה וחזקה יותר. הביקור המרגש של ראש ממשלת ישראל ורעייתו מחזק ומעצים את פעילות עלה נגב נחלת ערן ורשת עלה כולה, בדאגתה לחלש ובפעילותה לכינון חברת מופת ולתיקון עולם. הביקור החשוב והאחריות העמוקה של ממשלת ישראל והעומד בראשה לפיתוח הכפר, יחזקו ויאיצו את תהליכי הפיתוח בכפר יחד עם שותפינו מ JNF, קרן היסוד ותומכים רבים נוספים.
ראש הממשלה בנימין נתניהו:
"שרה ואני בעיקר מתרגשים קודם כל מההתגייסות שלכם, דורון ודידי, זה מפעל חיים שתהיה לו משמעות לדורות. זה לא דבר של מה בכך, זה בא מתוך עומק הנשמה. אנחנו מתרשמים מהעזרה הגדולה שאתם מקבלים מכולם, כולל ידידינו שי ותמיר, אני שמח לראות את ח"כ ענת ברקו כאן, ואת כל האנשים התורמים והתורמות, המטפלים והמטפלות, הפסיכולוגים והפסיכולוגיות.
זה מאוד מרגש. אני חושב שיש פה שני דברים שעולים – אחד, זה הדבר היהודי, האנושי, העמוק ביותר – 'ואהבת לרעך כמוך'. 'לרעך' זה יכול להיות נער או נערה, ילד או ילדה, איש או אשה. זה יכול להיות יהודי, מוסלמי, בדואי ונוצרי, או רוסי או אתיופי. זה פשוט ביטוי של הרעיון הנאצל ביותר לא רק של דאגה – אלא אהבה. הרגש העמוק ביותר של חמלה והזדהות הוא אולי ההכרה בדבר השני שהוא העמוק ביותר, שלכל אחד ואחת יש נשמה.
אתה הראית לי שם את פנחס, יש לו נשמה. יכול להיות שהוא שומע, אנחנו לא יודעים כמה הוא שומע, אבל יש לו נשמה. וכשראיתי את הילדה, מראה מאוד-מאוד קשה, אבל הוא ביטוי למה שאתם מטפלים בהם. העשייה שלכם היא הביטוי המזוקק ביותר, הצלול ביותר, התמציתי ביותר של הרעיון של אנושיות.
לאבי היה מורה גדול, דגול, שקראו לו יוסף קלאוזנר, חוקר הספרות, ועל דלתו, אני זוכר שהיינו מבקרים אותו, אחי יוני ז"ל ואני היינו ילדים קטנים, היינו באים להביא לו פרחים, ומעל הדלת הייתה כתובת 'יהדות ואנושיות'. פה יש ביטוי מזוקק של יהדות ואנושיות. 'ואהבת לרעך כמוך', לכל אחד ואחת יש נשמה, לכם יש נשמה".