אירוע הוקרה לתוכנית “נתיב האור”

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

ביום רביעי, 15.5.19, ט’ אייר התשע”ט, התקיים אירוע “נתיב האור”  בכפר השיקומי עלה נגב – נחל ערן.  תכנית נתיב האור הפועלת מזה 14 שנים הינה תכנית שנתית משותפת של חברת החשמל ומשרד החינוך ללימוד בטיחות בחשמל וחסכון באנרגיה בקרב תלמידי בית הספר היסודי. אירוע נתיב האור הינו אירוע מסכם לתכנית השנתית בו מכריזים על מצטייני התוכנית ומסכמים את הפעילות השנתית.

בשנת הלימודים תשע”ט תכנית נתיב האור פעלה ב-220 רשויות, ב-1560 בתי ספר יסודיים מכלל המגזרים והשתתפו בה 150,000 תלמידים. השנה, חברת החשמל החליטה לקיים את אירוע נתיב האור ב”עלה נגב – נחלת ערן” והאירוע היה בסימן החינוך המיוחד. תלמידים מכל הארץ השתתפו באירוע – מהחינוך הרגיל והחינוך המיוחד. בנוסף, תלמידי בית הספר שבכפר לקחו חלק בפעילות ודיירי הכפר הסתובבו בין האורחים, חילקו מתנות ונהנו מהאווירה השמחה והמיוחדת.

קיום האירוע של חברת חשמל בכפר תואם את מדיניות “תיקון עולם” עליה התחייבנו כשהקמנו את הכפר.  בעבר, ובמידה רבה גם היום האדם הנתון במוגבלות שכלית, מבודד מהחברה ולעיתים מוקף בחומות של בושה. חרטנו על דגלנו להעניק אהבה ואיכות חיים גבוהה ככל האפשר  לחברים של ערן בננו החיים היום בכפר, אבל בעת ובעונה אחת חרטנו על דגלנו גם ניתוץ חומות הבושה. חרטנו על דגלנו גם להקיף את ילדי הכפר באותה ערבות הדדית המגיעה לכל אזרח במדינת ישראל. חרטנו על דגלנו לשלב אותם בחברה בישראל. לא ניתן לעשות תיקון עולם בישראל בלי ביקורים יום יומיים ובלי קול קורא, לכל הציבור ובתוך כך, חברות עשירות וגדולות כמו חברת חשמל לבוא ולקיים אירועים בתוך הכפר. זה חלק מניתוץ חומות הבושה עליהם אני מדבר כבר שנים.

מי ייתן ועוד חברות, ארגונים ויחידים יגיעו לעלה נגב –נחלת ערן לביקורים, להתנדבות ולקיום אירועים משמעותיים המשלבים את ילדי הכפר בחברה בישראל. דרך מופע כזה ועיצוב תכניות, אנו עשויים לצעוד עוד צעד קטן בדרך לתיקון עולם.

כתבות אחרונות

72b81e85-d379-411a-ab19-ba0500ce5d3c

פעילות קיץ בעלה נגב- נחלת ערן

בימים כתיקונם, חודשי הקיץ עמוסים בפעילויות ומתנדבים שמציפים את הכפר. מגבלות הקורונה לדאבוננו, לא מאפשרות …

WhatsApp Image 2020-08-13 at 09.02.06

הטבע הגיע לעלה ירושלים

לכבוד סיום קייטנת הקיץ של בית ספר עלה ירושלים ארגנו רכזות הקייטנה פעילות סיום מיוחדת! …

WhatsApp Image 2020-08-12 at 14.18.52

ביקור ח”כ מיכאל ביטון בעלה נגב

השר לנושאים אזרחיים וחברתיים במשרד הביטחון מיכאל ביטון ביקר  בכפר השיקומי ׳עלה נגב נחלת ערן’. …