אודות עלה

עמותת עלה פועלת במדינות הבאות: ישראל, בריטניה, ארצות הברית, גרמניה, ספרד, הולנד, קנדה ושוויץ.

רשת מרכזי עלה הוקמה בשנת 1982 על ידי קבוצת הורים לילדים עם צרכים מיוחדים. הורים יזמים אלו היו נחושים וחדורי מטרה – להעניק לילדיהם חיים מלאים ובעלי ערך, בהם יתפקדו תוך מיצוי מלוא יכולותיהם. עם הזמן, הגרעין שנבט הוליד רשת רחבה וייחודית – ארבעה מרכזים ברחבי הארץ, המהווים בית חם, ומספקים מענה טיפולי ושיקומי לאוכלוסייה עם מוגבלות שכלית התפתחותית קשה ומורכבות רפואית. חלומם של המייסדים התגשם.

ארבעת מרכזי עלה בבני ברק, ירושלים, גדרה והנגב מעניקים טיפול מקצועי ליותר מ– 750 תינוקות, ילדים, מתבגרים ומבוגרים עם צרכים מיוחדים. המענה ניתן באמצעות מערך שירותים איכותי בתחומי הרפואה, הסיעוד, מקצועות הבריאות, השיקום, החינוך המיוחד ופעילויות הפנאי. בנוסף, מפעילה עלה מרפאות קהילתיות לטיפול בכלל האוכלוסייה. כל המרכזים פועלים בסטטוס מלכ"ר.

במרכזי עלה מועסק צוות מקצועי עתיר מוניטין, ידע ייחודי והתמחות ספציפית בתחומי המקצוע השונים. הצוות כולל: מורות, גננות, סייעות שיקומיות, פיזיותרפיסטיות, מרפאות בעיסוק, קלינאיות תקשורת, הידרו-תרפיסטים, תזונאים, רופאים, אחיות, צוות פסיכו-סוציאלי ומטפלים רגשיים במוסיקה, אמנות ועוד. צוות עלה מתייחס לדיירים בכבוד ובאהבה, ומטפל בהם במסירות לאורך שנים ארוכות.

כל הפעילות הענפה ברשת מבוססת על ההכרה בזכותם של דיירי עלה לחיים מלאי סיפוק ומשמעות, נוחים ומאושרים, ועל האמונה החזקה ביכולותיהם להגיע להישגים משמעותיים. זאת תוך שמירה על כבודם העצמי, טיפוח אישיותם ושילובם במשפחה, בחברה, ובקהילה. הצלחותיהם הגדולות של הדיירים נמדדות גם בצעדים קטנים של שינוי.

הנהלת עלה מעודדת את בוגריה להשתלב כחלק יצרני בחברה הישראלית. הם עוסקים, בין השאר, באומנות, בהכנת מוצרי יודאיקה ופריטי נוי בעבודת יד, הנמכרים ליחידים, לארגונים ולחברות כשי עם ערך מוסף. כל ההכנסות מפעילות חשובה זו מוקדשות לרווחת דיירי עלה.

כשאין סוף לאהבה המוענקת, אין סוף גם לפוטנציאל המתממש.

משרד ראשי: רח' אהרונוביץ 12 ת.ד. 435 בני ברק 51103

טל: 03-6171888 פקס: 153-3-6171880 aleh@aleh.org


עזרה לתת לילדים של ALEH סיבות נוספות לחייך


אנחנו עושים שינוי אמיתי בחייהם של ילדים בישראל עם מוגבלות מורכבת, וגם אתם יכולים! על ידי מתן חסות לאחד הפרויקטים הרבים שלנו, לאפשר לילדינו, ללא קשר למצבם הבריאותי המורכב, לחיות חיים איכותיים ומשמעותיים.


תרמו עכשיו

המשימה שלנו

ALEH סבור כי לכל אדם, ללא קשר לחומרת המוגבלות הפיזית או הקוגניטיבית, יש את הזכות ליהנות מהטיפול הטוב ביותר על מנת להגיע לפוטנציאל המלא שלהם.

על מנת להעניק להם פתרון מקיף – כולל שירותי מגורים, רפואה, שיקום, חינוך וחברה – באווירה מכובדת, חמה ואוהבת, המזהה אותם כפרטים בעלי יכולות, תחושות וצרכים משותפים לכל בני האדם.


להתערב

יום בעלה

בוקר טוב!

בוקר טוב!

שרי מתעוררת לקולה העליז של נעמה, המטפלת שלה. נעמה רוחצת אותה במקלחת, חוגרת את המתקן המייצב את גופה, ומסייעת לה לבחור את הבגדים האהובים עליה.

ארוחת בוקר

ארוחת בוקר

שרי יושבת בכסא המיוחד שלה ונהנית מארוחת בוקר – חביתה ודייסה – בעוד נעמה מסייעת לה להחזיק בידה כפית.

בית ספר

בית ספר

שירה מתמרנת את כיסא הגלגלים המותאם במיוחד לכיתתה. היום הוא מפגש שיקומי מחשב ומגוון של משחקי פיתוח קוגניטיבי.

הפסקת עשר

הפסקת עשר

שרי משתתפת בתכנית המשלבת פעילות קבוצתית עם ארוחת עשר, אותה מפעילה מרפאה בתקשורת, המדריכה את הילדים כיצד להפעיל אביזרי תקשורת כדי להצביע במה הם בוחרים. היום, שרי בחרה לאכול רסק תפוחי עץ ולשתות שוקו.

טיפול פרטני

טיפול פרטני

הפיזיותרפיסטית של שרי עוזרת לה לפתח שליטה טובה יותר בשרירים וחיזוקם, שרי נרגעת בחדר מלא אורות, צבעים, ריחות, תנודות ומוזיקה.

זמן ארוחת צהרים

ארוחת בוקר

הקלינאית מצטרפת לתזונאית כדי לצפות ביכולת השיפור של שרי לאכול בכוחות עצמה ולעכל את האוכל שלה, ולתכנן את הצעדים הבאים בעידוד לרמה גבוהה יותר של עצמאות.

שעת מנוחה

שעת מנוחה

שרי עוצמת עיניים ונהנית ממנוחה שהרוויחה ביושר. נעמה מסיימת את המשמרת שלה, וטלי מחליפה אותה.

פעילות חברתית

פעילות חברתית

שרי וחברותיה נהנות מיציאה קצרה לגינת המשחקים הסמוכה, יחד עם קבוצת מתנדבות

פעילות אחר הצהריים

פעילות אחר הצהריים

מיכאל, ליצן רפואי מקצועי, מפוצץ בלונים ומושך חיוכים ענקיים משרי וחבריה. בעזרתה של טלי, הקבוצה מציירת בצבעי אצבע – אחת הפעילויות החביבות עליהם.

ארוחת ערב

ארוחת ערב

טלי עוקבת אחר ההוראות שהותירו הקלינאית והתזונאית, ושרי מנסה ללעוס את כדורי הבשר והירקות בפיה בכוחות עצמה. טלי רושמת דיווח מהיר על ההישגים של שרי.

בדיקה רפואית

בדיקה רפואית

שרי מסיעה עצמה על כסא הגלגלים למרפאה ואומרת שלום לאחיות. הן בודקות את לחץ-דמה ונשימתה. סייעת שיקומית עוזרת לשרי להוציא את ההפרשות העודפות מדרכי הנשימה העליונות.

לילה טוב

לילה טוב

"חלומות מתוקים, "לוחשת טלי, כשהיא מאבקת את מעקה המיטה של שירה ותוחבת אותה בנשיקת לילה טובה.