תוכניות ושרותים


ברשת עלה פועל מערך טיפולים רב-תחומי ומקיף, העומד לרשותם של ילדים ובוגרים עם קשת רחבה של צרכים מיוחדים קוגניטיביים ומוטוריים. המערך המקצועי והמגוון נותן מענה הוליסטי מיטבי לכל אחד ואחת מהמטופלים.
בזכות הטיפולים והשירותים החדשניים, העטופים בדאגתם ובמסירותם העצומה של הצוותים במרכזים השונים, דיירי עלה מצליחים להתפתח מעל למצופה. האמצעים המתקדמים מקדשים את המטרה – להביא כל אחד ואחת למיצוי יכולותיהם ואושרם. העשייה הגדולה מצליחה להוכיח שבכל ילד ובוגר קיים גרעין של תקווה ויכולת, ונפש שמבקשת לתקשר, ללמוד וליהנות מחברוּת, צחוק ואהבה.

ברשת עלה אנו מונעים ומוכוונים על ידי התפיסה, כי לכל אדם בעולמנו יש זכות בסיסית לחיים בסביבתו הטבעית ולהכללה במרקם החברתי. על מנת ליישם שאיפה זו הלכה למעשה, אנו מתאימים תכניות ופעילויות לאנשים עם מוגבלויות שכליות והתפתחותיות (מש"ה) ובני משפחותיהם, תוך מתן דגש להכללתם בחיי הקהילה, המשפחה והחברה. כל זאת בהתאם ליכולותיהם, רצונותיהם וצרכיהם.
הובלת דיירי עלה למיצוי הפוטנציאל האישי שלהם מתקיימת תוך שימוש בתכניות ובאמצעים מיוחדים הכוללים:
• סיוע בריאותי בסיסי – טיפול נשימתי ותנועתי, התאמת מערכות ישיבה, הליכה עצמאית ו/או בעזרת ציוד מותאם ועוד.
• התאמות לסביבה – תוך התייחסות לקשיים בתחושה, ראייה, שמיעה ועוד.
• הערכה ושימוש באמצעי תקשורת – תת"ח (תקשורת תומכת וחליפית) על כל סוגיה.
זכותו של כל אדם ללמוד ולהתפתח על פי יכולתו ובהתאם לצרכיו. בעלה פותחו והותאמו תכניות המאפשרות למידה והתקדמות תוך הכרות מעמיקה עם רמתו של כל פרט והתאמה אישית תוך שימוש בטכנולוגיות בסיסיות ומתקדמות
על פי ה"אני מאמין" של עלה – זכותו של כל אדם לחיות בסביבה המספקת לו תנאים השומרים על בריאות גופו ונפשו, ומזמנת לו איכות חיים מרבית. מערך הרפואה והסיעוד במרכזי עלה עוסק בקידום הבריאות, בשימורה, ובשיפור התפקוד הנדרש להתמודדות עם מכלול אתגרים ומשימות. כל זאת תוך מתן מענה לכל אדם בכל שעות היום ובכל המסגרות. זוהי דרכנו לאפשר לכל אדם כפי יכולתו להשתתף באופן פעיל במגוון תחומי החיים.
הצוות האמון על המנהלה ופיתוח השירותים בעלה, עושה שימוש במשאבים זמינים, ומשתף פעולה עם הרשויות וגופים שונים, במטרה להביא למיטוב השירותים. אנשי הצוות מתעדכנים בכל החידושים, מציפים רעיונות ויוזמות, ובונים מענים חדשים המותאמים לצרכים המיוחדים של דיירי עלה ושל אנשים עם צרכים מיוחדים בקהילה.

השרותים שלנו

דירות מעוצבות ומאובזרות, המותאמות לצרכיהם המיוחדים של הדיירים, לרבות דירות למתבגרים. המגורים מאפשרים לדיירים לתפקד בצורה המיטבית בסביבה בטוחה ומוגנת בכל המישורים.
שירותים רפואיים ברמה גבוהה הניתנים בכל שעות היממה, כולל טיפול במצבי חירום, טיפולים למניעת אשפוזים וסיבוכים ועוד.
פיזיותרפיה, קלינאות תקשורת, ריפוי בעיסוק, הידרותרפיה, תרפיה באומנות, תרפיה במוזיקה, תרפיה בתנועה, טיפול באמצעות בעלי חיים ועוד.
פיתוח מיומנויות קוגניטיביות ותקשורתיות באמצעות מחשב, מסגרות התערבות מוקדמת וסדנאות מקצועיות עבור צעירים.
תכניות טיפוליות אישיות, המותאמות לכל ילד ובוגר פרטנית, ומועברות ע"י צוות רב תחומי הכולל מטפלים, מורים רפואיים, אנשי רפואה, תזונאים ומטפלים.
 
חדרים מיוחדים ותכניות הכוללות סנוזלן, Soundbeam, חדרי משחקים ועבודות גינון.
תכניות העשרה ופעילויות לדיירים לאחר שעות הלימודים ובהן: מועדונים, אירועים, טיולים ומגוון בילויים תוך מתן דגש על כיף, צחוק ושמחת חיים.
הפעלת סדנאות תעסוקה לדיירים מעל גיל 21, כמסגרת ממשיכה לבית הספר, הפועלת להתמיד ולהשקיע בקידום הדיירים. המוצרים המיוצרים בסדנאות התעסוקה נמכרים לחברות עסקיות ולאנשים פרטיים, והכנסותיהם מוקדשות לרווחת הדיירים.
מתן תמיכה שוטפת למשפחות הדיירים, שיתוף מלא של ההורים בקבלת החלטות, וארגון אירועים משותפים לדיירים ולבני משפחותיהם – כל זאת להעמקת הקשר והמעורבות.
ביצוע אלפי אבחונים וטיפולים לילדים מהקהילה עם איחור התפתחותי, שזקוקים לטיפולים פרא-רפואיים שונים.